PRO VÝROBA Tour je unikátní koncept předávání zkušeností mezi výrobními podniky v České republice, který letos vstoupil už do svého 5. ročníku.
Každý rok vybíráme 5 zastávek ve společnostech, které jsou něčím výjimečné a o své zkušenosti se nebojí podělit.
Představte si, že se budete moct podívat do skvěle fungujících výrobních podniků, které se do detailů podělí o své zkušenosti. Minimum teorie, maximum praktických a konkrétních zkušeností! Letos nás čekají např. otázky, jak funguje výroba s OEE nad 85 % v Automotive Lighting, jak probíhají přesuny výroby z jedné země do druhé v Honeywellu nebo jak pracují s výrobním taktem v MIELE Uničov. Chcete se přidat?
Zobrazit více
Za jednu vybranou etapu
15 800 Kč
Celá PRO VÝROBA Tour
51 900 Kč
Cena za 5. bousovou etapu pouhých 4 500 Kč
Každý druhý účastník má slevu 10 %
a každý další 20 %.
Pro bližší informace se obraťte na garanta programu.
Průvodci PRO VÝROBA Tour
Zastává pozici ředitele výrobního závodu Automotive Lighting Jihlava - Pávov a pro tuto pozici má ty nejlepší předpoklady, protože zná dokonale všechny procesy ve výrobě, jejich úskalí i rezervy. Na ředitelskou pozici se vypracoval během několika let z pozice řadového operátora ve výrobě, přes parťáka, mistra a vedoucího dílny. Proto se snaží dávat šanci všem lidem kolem sebe, kteří jsou dobří a mají o věc zájem.
Michal Bučko si za 10 let ve společnosti Honeywell prošel několika pozicemi. Také díky znalostem z vedení transferových projektů se dopracoval na pozici Senior výrobního ředitele. Má na starosti nejen operativní řízení všech výrobních divizí, ale taky strategické směrování firmy a též zlepšování podpůrných procesů přímo napojených na procesy výrobní. Vystudoval obor průmyslové inženýrství na Technické univerzitě v Košicích.
Zdeněk Klimeš působí ve společnosti Honeywell od roku 2002. Má zkušenosti z výrobních závodů HOneywellu z Brna a Olomouce i z různých prostředí (automobilový, letecký a spotřební průmysl). Nejdříve pracoval v oblasti kvality, později vedl jeden z výrobních závodů a nyní zodpovídá za zlepšování procesů (Honeywell Operating System) v brněnském výrobním závodě. Vystudoval Fakultu strojní Vysokého učení technického v Brně.
Je ředitelem výrobního závodu RPC Promens Zlín od r. 1994. Účastnil se jeho budování od jeho založení jako soukromé společnosti na zelené louce v r. 1991. Jeho hlavním úkolem bylo přeměnit několikačlenný výzkumný tým z bývalého Výzkumného ústavu gumárenské a plastikářské technologie ve standardně fungující firmu. Věří, že klíčovou podnikovou výhodou je efektivní FIREMNÍ kultura, které umožňuje mít výborné výsledky a současně radost z práce.
Je průmyslový inženýr, který se tomuto oboru věnuje již od roku 1988. Jeho specializací je implementace metod štíhlé výroby, měření a normování práce a optimalizace pracovišť. Hlavní předností Tomáše Nálevky, kromě toho, že hraje velmi dobře na kytaru, je nekompromisní odstraňování plýtvání ve výrobních procesech s cílem přinášet co největší finanční efekty vlastníkům procesů.
Pavel Talanda je vedoucí oddělení procesního inženýrství ve společnosti Miele Technika s.r.o. Spolupodílel se na definování „Miele Production System“ v rámci koncernu Miele, kde buduje stěžejní prvky – Nivelizace (vyhlazení výrobních dávek) a tahové systémy, ať už ve výrobním závodě v Uničově, či v rámci koncernu Miele nebo dále k dodavatelům.
Vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, fakulta managementu a ekonomiky, obor průmyslové inženýrství. Od roku 2007 je členem procesního inženýrství ve společnosti Miele technika s. r. o., kde pomocí metod a principů štíhlé výroby optimalizuje výrobní procesy, spoluvytváří nové vize a celkové layouty společnosti, vede projekty transferu výroby i technologií v rámci koncernu Miele, vzdělává zaměstnance v programu Miele akademie zaměřené na štíhlou výrobu a logistiku, jejíž je zároveň garantem.
Jednatel a generální ředitel společnosti Dieffenbacher CZ, významného výrobce strojů a zařízení pro automobilový a dřevozpracující průmysl. Řadu let se pohybuje nejen v manažerském, ale i akademickém prostředí. Přesto si zachoval jasný a praktický pohled na rozvoj společnosti, kterou řídí, trvale ji rozvíjí a vede k dokonalosti. Pod jeho vedením prodělala společnost Dieffenbacher CZ veliké změny ve všech oblastech činnosti, od systému plánování výroby až po odměňování zaměstnanců.
Šéf operativy ve společnosti Meopta-optika, s.r.o., kde je zodpovědný za řízení výrobních divizí a divize supply chain. Vystudoval vysokou školu se zaměření na logistické disciplíny a jeho srdeční záležitostí jsou informační a řídící systémy. Zastává názor, že co nemůže měřit, nemůže řídit a odpovídajícím způsobem spolu se svými kolegy nastavuje interní procesy.
Statutární ředitelka společnosti HESTEGO, a.s. vystudovala Vysoké učení technické v Brně a zde také získala doktorát. Pod jejím vedení společnost implementuje řadu inovativních procesů a dosahuje velmi dobrých hospodářských výsledků. V posledních letech firma získala několik významných ocenění.
Výrobní ředitel společnosti BRUSH SEM s.r.o., vystudoval ČVUT, fakultu strojní v Praze. Začínal na pozici technologa a následně přešel do výrobních pozic, kde má více než 15-ti leté zkušenosti z firem pracujících v leteckém a automobilovém průmyslu. S prvními myšlenkami štíhlé výroby se seznámil ve společnosti Valeo.
Jak funguje taková výroba s OEE nad 85%, jaké indikátory na využití kapacit používají, proč kapacitní výpočty na strojích dělají každý týden, proč občas stahují výrobu od subdodavatelů domů?
Automotive Lighting Jihlava je výrobce předního i zadního osvětlení pro luxusní automobily. "U nás nemáme jednoduchý život, působíme v prostředí trvalých inovací, protože životní cyklus našich výrobků bývá tři a půl, až čtyři roky", vysvětluje ředitel výrobního závodu v Jihlavě - Pávově, Jaroslav Patzenhauer.
"V této době není čas na dlouhé náběhy a ladění výroby, veškeré dostupné kapacity je třeba využívat s maximální efektivitou a to rychle", dodává. A pojem "maximalizace využití kapacit", slyšíme během rozhovoru ještě několikrát. Jak funguje takové výroba s OEE nad 85%, jaké indikátory na vyžití kapacit používají, proč kapacitní výpočty na strojích dělají každý týden, proč občas stahují výrobu od subdodavatelů domů? Uslyšíte i řadu dalších zajímavostí, třeba i to "Jak se pečou skla na světla v peci na kuřata ve stanu".
Účastníci obdrží prezentace lídrů, metodiky, formuláře i ukázky případových studií.
Zastává pozici ředitele výrobního závodu Automotive Lighting Jihlava - Pávov a pro tuto pozici má ty nejlepší předpoklady, protože zná dokonale všechny procesy ve výrobě, jejich úskalí i rezervy. Na ředitelskou pozici se vypracoval během několika let z pozice řadového operátora ve výrobě, přes parťáka, mistra a vedoucího dílny. Proto se snaží dávat šanci všem lidem kolem sebe, kteří jsou dobří a mají o věc zájem.
David Šimůnek hned po absolvování Univerzity Pardubice, kde studoval obor organické povlaky a nátěrové hmoty, nastoupil do Automotive Lighting Jihlava. Po nástupu do předvýroby si prošel výrobou, kde získal potřebnou praxi jak vlastní výroby, tak i z oblasti kvality, logistiky či systému VCM. Dnes ve firmě zodpovídá za oblast předvýroby na pozici Preproduction operations manager.
Tento mladík, se sportovně znějícím jménem, působí ve firmě Automotive Lighting Jihlava již 9 let. Za tuto dobu prošel řadou pozic jak ve výrobě, tak i v předvýrobě, kde získal potřebné znalosti a dovednosti. Dnes je na pozici inženýr specialista výroby a má na starosti řízení řady důležitých, rozvojových projektů a o detaily řešení těchto projektů se s účastníky této etapy podělí.
1. den - Čtvrtek, 26. 5. 2016 | |
---|---|
11:45 | Registrace účastníků |
12:15 | Zahájení, oběd |
13:00 | Představení hostitelské firmy a teoretické zarámování |
14:30 | Exkurze do výroby firmy a diskuse témat |
18:00 | Večeře, raut, sdílení zkušeností s vedením firmy |
2. den - Pátek, 27. 5. 2016 | |
---|---|
8:00 | Rekapitulace poznatků z exkurze, diskuse s vedením firmy |
9:00 | Prezentace projektů specialisty firmy |
12:00 | Řešení témat účastníků a transfer zkušeností |
13:00 | Shrnutí a závěr |
Zavřít
V dnešní globální ekonomice jsou přesuny výroby z jedné země do druhé již běžnou záležitostí. Jak takové transfery provádí jeden z největších průmyslových podniků světa, společnost Honeywell, která pro soubor těchto činností používá svůj vlastní název - honeywellizace.
Využijte šanci nakouknout do těchto procesů ve výrobním závodě na regulační techniku v Brně, který má nejen bohaté zkušenosti s řadou transferů, ale specialisté firmy nám popíší, co vše musejí dělat pro to, aby výrobu udrželi a ta nebyla dále transferovaná do další země.
Dozvíte se, kdy je dobré o takových krocích informovat zákazníky, jak pracovat s jednotlivými očekáváními, proč není dobré výrobu "jen slepě provádět", ale začít okamžitě zlepšovat procesy a vytvářet vlastní standardy na míru prostředí. "Transfer výroby, to není jen převoz strojů a zařízení. Naprosto klíčovou věcí je převod maximálního množství znalostí a jejich rychlé přizpůsobení do lokálních podmínek," říká průvodce touto etapou, Michal Bučko, senior výrobní manažer společnosti Honeywell.
Účastníci obdrží prezentace lídrů, metodiky, formuláře i ukázky případových studií.
Michal Bučko si za 10 let ve společnosti Honeywell prošel několika pozicemi. Také díky znalostem z vedení transferových projektů se dopracoval na pozici Senior výrobního ředitele. Má na starosti nejen operativní řízení všech výrobních divizí, ale taky strategické směrování firmy a též zlepšování podpůrných procesů přímo napojených na procesy výrobní. Vystudoval obor průmyslové inženýrství na Technické univerzitě v Košicích.
Zdeněk Klimeš působí ve společnosti Honeywell od roku 2002. Má zkušenosti z výrobních závodů HOneywellu z Brna a Olomouce i z různých prostředí (automobilový, letecký a spotřební průmysl). Nejdříve pracoval v oblasti kvality, později vedl jeden z výrobních závodů a nyní zodpovídá za zlepšování procesů (Honeywell Operating System) v brněnském výrobním závodě. Vystudoval Fakultu strojní Vysokého učení technického v Brně.
Ladislav Kubeš působí ve společnosti od roku 2010, během své práce záskal zkušenosti na několika pozicích. Nastoupil jako Quality engineer, posléze se přesunul do výroby, kde byl Lead Supervizorem, později vedl jeden z transferů jako Transition leader. Nyní zodpovídá za Elektronickou divizi jako Operations Leader. Vystudoval Fakultu strojní Vysokého učení technického v Brně a je certifikovaný Lean Expert.
Nastoupil do společnosti v roce 2012 jako procesní inženýr. Následně přestoupil na pozici průmyslového inženýra, kde se podílel na vedení transferů výroby, zvyšování efektivity a optimalizaci výrobních linek. Nyní působí na kombinované pozici průmyslového inženýra a vedoucího transferů výroby. Vystudoval Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně.
1. den - Čtvrtek, 23. 6. 2016 | |
---|---|
11:45 | Registrace účastníků, ubytování |
12:15 | Zahájení, oběd |
13:00 | Představení hostitelské firmy a teoretické zarámování |
14:30 | Exkurze do výrobní firmy a diskuze témat |
18:00 | Večeře, raut, sdílení zkušeností s vedením firmy |
2. den - Pátek, 24. 6. 2016 | |
---|---|
8:00 | Rekapitulace poznatků z exkurze, diskuze s vedením firmy |
9:00 | Prezentace projektů specialisty firmy |
12:00 | Řešení témat účastníků a transfer zkušeností |
13:00 | Shrnutí a závěr |
Zavřít
Příběh firmy Promens je velmi inspirativním příkladem toho, jak lze dlouhodobě zvládat meziroční nárůsty obratu v desítkách procent při podobném zvyšování produktivity v malosériové výrobě a v prostorově omezených podmínkách. Efektivní uplatnění metod průmyslového inženýrství je zde viditelné v ryzí podobě, včetně jasně měřených efektů.
Firma se od roku 1991 věnuje vývoji a výrobě velkoplošných plastových dílů ve středních sériích technologií RIM (reaktivní vstřikování) a VF (vakuové tvarování), včetně komplexních dodávek výrobků doplněných o všechny návazné výrobní operace, jako je lakování, CNC ořez, svařování ultrazvukem, lepení, včetně navazující montáže podskupin, dodávaných přímo na montážní linky zejména výrobců stavebních a zemědělských strojů i nákladních a osobních automobilů. Skupina Promens AS se stala v roce 2015 součástí nadnárodní skupiny RPC group.
„Když plánujeme investici do nové haly, známe přesně její návratnost postavenou často na efektech z layoutu. Efektech prokázaných úsporami přímých jednicových operátorů, režijních činností, zkrácením dopravních vzdáleností, snížením pracnosti a zvýšením efektivity“, s hrdostí sděluje průmyslový inženýr Tomáš Nálevka, podporovaný ředitelem Robertem Zatloukalem.
Účastníci obdrží prezentace lídrů, metodiky, formuláře i ukázky případových studií.
Je ředitelem výrobního závodu RPC Promens Zlín od r. 1994. Účastnil se jeho budování od jeho založení jako soukromé společnosti na zelené louce v r. 1991. Jeho hlavním úkolem bylo přeměnit několikačlenný výzkumný tým z bývalého Výzkumného ústavu gumárenské a plastikářské technologie ve standardně fungující firmu. Věří, že klíčovou podnikovou výhodou je efektivní FIREMNÍ kultura, které umožňuje mít výborné výsledky a současně radost z práce.
Je průmyslový inženýr, který se tomuto oboru věnuje již od roku 1988. Jeho specializací je implementace metod štíhlé výroby, měření a normování práce a optimalizace pracovišť. Hlavní předností Tomáše Nálevky, kromě toho, že hraje velmi dobře na kytaru, je nekompromisní odstraňování plýtvání ve výrobních procesech s cílem přinášet co největší finanční efekty vlastníkům procesů.
Roman je procesní inženýr vakuového tvarování, v Promens je od roku 2014. Specializuje se na proces vakuového tvarování, nejenom na jednotlivé kroky procesu- lisování, CNC ořez, dokončovací operace- ale i na proces jako takový. Hlavní předností je jeho zaměření na ekonomiku procesu= konkurenceschopnost procesu. Má zkušenosti z národních firem jako Continental Automotive nebo Schneider-Elwctric.
1. den - Čtvrtek, 22. 9. 2016 | |
---|---|
11:45 | Registrace účastníků, ubytování |
12:15 | Zahájení, oběd |
13:00 | Představení hostitelské firmy a teoretické zarámování |
14:30 | Exkurze do výroby firmy a diskuse témat |
18:00 | Večeře, raut, sdílení zkušeností s vedením firmy |
2. den - Pátek, 23. 9. 2016 | |
---|---|
8:00 | Rekapitulace poznatků z exkurze, diskuse s vedením firmy |
9:00 | Prezentace projektů specialisty firmy |
12:00 | Řešení témat účastníků a transfer zkušeností |
13:00 | Shrnutí a závěr |
Zavřít
Každá výroba je připravena na plnění zákaznických požadavků. Na základě těchto požadavků je stanoven výrobní takt. Úkolem techniků je připravit strojní zařízení či jednotlivé montážní pozice, aby dokázali vyrábět v tomto zákaznickém taktu. Magické slovo „Takt“ prostupuje celou výrobou.
Předmontáže jsou taktovány dle zákaznického taktu, abychom je mohli integrovat přímo do montážních linek. Složitější předmontáže, které se z důvodu místa nepodařilo integrovat, pracují opět v taktu montážních linek a komponenty dodávají systémem Just In Time/Just In Sequence. Na závěr výrobního procesu zůstávají prvovýroby, které jsou řízeny tahem přes supermarkety.
S taktem však pracujeme i v podpůrných procesech. O zásobování pracovišť výrobním materiálem se starají Přípraváři, kteří v pravidelných okruzích připravují materiál. Přípravářský okruh je opět taktován v souladu s taktem montážní linky. A aby toho nebylo málo, tak i návozy materiálu ze skladu/prvovýroby k montážním linkám je podřízeno zákaznickému taktu. Srdečně Vás zveme, přijďte se podíva do Miele na procesy pod taktovkou zákazníka.
Účastníci obdrží prezentace lídrů, metodiky, formuláře i ukázky případových studií.
Pavel Talanda je vedoucí oddělení procesního inženýrství ve společnosti Miele Technika s.r.o. Spolupodílel se na definování „Miele Production System“ v rámci koncernu Miele, kde buduje stěžejní prvky – Nivelizace (vyhlazení výrobních dávek) a tahové systémy, ať už ve výrobním závodě v Uničově, či v rámci koncernu Miele nebo dále k dodavatelům.
Vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, fakulta managementu a ekonomiky, obor průmyslové inženýrství. Od roku 2007 je členem procesního inženýrství ve společnosti Miele technika s. r. o., kde pomocí metod a principů štíhlé výroby optimalizuje výrobní procesy, spoluvytváří nové vize a celkové layouty společnosti, vede projekty transferu výroby i technologií v rámci koncernu Miele, vzdělává zaměstnance v programu Miele akademie zaměřené na štíhlou výrobu a logistiku, jejíž je zároveň garantem.
1. den - Čtvrtek, 13. 10. 2016 | |
---|---|
11:00 | Registrace účastníků |
11:45 | Zahájení, oběd, přesun do Miele Uničov |
13:00 | Představení systému vzdělávání pro "Štíhlou výrobu" |
14:00 | Praktický výcvik účastníků, exkurze do výroby 1 |
18:45 | Večeře, sdílení zkušeností s vedením firmy |
2. den - Pátek, 14. 10. 2016 | |
---|---|
8:00 | Řízení materiálových toků- takt logistiky |
9:00 | Exkurze do výroby 2 |
10:30 | Zpětná vazba a diskuse |
12:30 | Závěr a oběd |
Zavřít
Motto: "Postřehy a osobní zkušenosti manažerů, kteří zatím o svém působení nenapsali knihu."
Pátá etapa pátého ročníku Pro Výroba Tour bude výjimečná svým formátem.
„Pětka“ byla vždy symbolická - na rukou i nohou máme pět prstů, máme pět základních chutí, olympijské hry používají znak, který obsahuje pět olympijských kruhů. Pětku často zmiňuje Bible, David má pět kamenů v mošně, když jde proti Goliášovi a Ježíš sytí pěti chleby zástup. A navíc metoda 5S patří k základním pilířům průmyslového inženýrství.
Pátý ročník PRO Výroba Tour, pět etap v každém ročníku, to si žádá o ohléhnutí za tím, jak pokračovaly příběhy některých firem a hledat v nich poučení a inspirace prověřené praxí.
Pět hostů představí pět projektů, které jsme měli možnost v uplynulých pěti letech, v rámci PRO Výroba Tour, vidět.
Kam se firmy mezitím posunuly?
Jaký byl osud představovaných projektů?
Co se podařilo a co ne?
Přijeďte diskutovat se špičkovými manažery, kteří dané projekty realizovali a získejte tak další „inspirace a inovace, které fungují“ ve velmi koncentrované podobě.
Setkání známých tváří a přátel začne ve čtvrtek v podvečer a skončí pátečním pozdním obědem.
Jednatel a generální ředitel společnosti Dieffenbacher CZ, významného výrobce strojů a zařízení pro automobilový a dřevozpracující průmysl. Řadu let se pohybuje nejen v manažerském, ale i akademickém prostředí. Přesto si zachoval jasný a praktický pohled na rozvoj společnosti, kterou řídí, trvale ji rozvíjí a vede k dokonalosti. Pod jeho vedením prodělala společnost Dieffenbacher CZ veliké změny ve všech oblastech činnosti, od systému plánování výroby až po odměňování zaměstnanců.
Ředitelka lidských zdrojů společnosti Iveco Czech Republic, a.s. (dříve KAROSA, a.s.). Odpovídá za řízení a rozvoj lidských zdrojů nejen v ČR,ale také v některých zemích východní Evropy. Je nositelkou ocenění HR Manager 2006 a řady dalších uznání na evropské úrovni.
Šéf operativy ve společnosti Meopta-optika, s.r.o., kde je zodpovědný za řízení výrobních divizí a divize supply chain. Vystudoval vysokou školu se zaměření na logistické disciplíny a jeho srdeční záležitostí jsou informační a řídící systémy. Zastává názor, že co nemůže měřit, nemůže řídit a odpovídajícím způsobem spolu se svými kolegy nastavuje interní procesy.
Statutární ředitelka společnosti HESTEGO, a.s. vystudovala Vysoké učení technické v Brně a zde také získala doktorát. Pod jejím vedení společnost implementuje řadu inovativních procesů a dosahuje velmi dobrých hospodářských výsledků. V posledních letech firma získala několik významných ocenění.
Výrobní ředitel společnosti BRUSH SEM s.r.o., vystudoval ČVUT, fakultu strojní v Praze. Začínal na pozici technologa a následně přešel do výrobních pozic, kde má více než 15-ti leté zkušenosti z firem pracujících v leteckém a automobilovém průmyslu. S prvními myšlenkami štíhlé výroby se seznámil ve společnosti Valeo.
1. den - Čtvrtek, 24. 11. 2016 | |
---|---|
17:00 | Registrace účastníků, ubytování |
18:00 | Večeře, raut, sdílení zkušeností s manažery, účastníky PRO Výroba Tour |
2. den - Pátek, 25. 11. 2016 | |
---|---|
8:00 | Kam jsme se posunuli od poslední etapy u nás a kam napínáme své síly nyní |
12:30 | Zpětná vazba a diskuse |
13:00 | Závěr a oběd |
Zavřít
Tel: | +420 702 077 607 |
E-mail: | info@i2m.cz |
IČ: 61504807
DIČ: CZ61504807
Obchodní rejstřík: Krajský soud v Ostravě, oddíl C, vložka 54911